برج جین مائو به عنوان سومین ساختمان بلند چین بعد از برج شانگهای و مرکز تجاری جهانی شانگهای شناخته می شود. این برج در مرکز ناحیه تجاری و مالی لوجیازویی در پودونگ قرار دارد. برای رسیدن به این برج با ماشین، می توانید مسیر دو دقیقه ای از تونلی در پوکسی (ناحیه غرب رودخانه هونگ پو) و یا مسیر 30 دقیقه ای از فرودگاه بین المللی پودونگ را انتخاب کنید.

ساخت این برج 88 طبقه در سال 1999 به پایان رسید. ارتفاع آن 420 متر است و مساحتی حدود 2.3 هکتار را اشغال کرده است. معمار این آسمان خراش آدرین دی اسمیت است و با نبوغ بی نظیر خود عناصر سنتی فرهنگ چینی را با سبک های جدید امروزی ترکیب کرده است که موجب شده تا این برج یکی از بهترین سازه های چین تلقی گردد.

این برج دارای ادارات مدرن، یک هتل پنج ستاره لوکس (هتل هایت شانگهای)، سالن های نمایش، سالن های ضیافت و امکانات تفریحی است. طبقات اول و دوم یک لابی بزرگ و زیبا دارند که ناحیه ای تجاری است، طبقات سوم تا پنجاهم سایر ادارات و دفاتر کاری را در خود جای داده اند، طبقات پنجاه و یکم و پنجاه و دوم مرکز امکانات الکتریکی و تاسیساتی است که فقط پرسنل ساختمان اجازه ورود به آن را دارند، طبقات پنجاه و سوم تا هشتاد و هفتم اتاق های هتل لوکس هیات را شامل می شوند که طبقه هشتاد و ششم یک کلاب مخصوص مهمانان هتل است و طبقه 87 رستوران هتل است، طبقه آخر نیز برای مشاهده نمای بالای برج درنظر گرفته شده است.

این برج دو آسانسور دارد که از طبقه اول تا آخر را در 45 ثانیه طی می کنند. هر ده طبقه نیز یک آسانسور ویژه دارند. در زیرزمین برج پارکینگ سه طبقه وجود دارد که 800 ماشین و 2000 دوچرخه را در خود جای می دهد.